pondělí 29. září 2014

Blog hop trochu jinak

Nedávno mě v poště čekal email od Ilony Červinkové, zda bych se nechtěla zapojit do akce "Blog hop trochu jinak", která putuje scrapbookovým světem. Jestli bych neodpověděla na pár otázek a neposlala je dál. Vzala jsem to jako výzvu a souhlasila, takže tady jsou mé otázky a odpovědi.

Na čem právě teď pracujete?

Už pár týdnů se zabývám podzimem a zimou, protože musím své projekty a kurzy připravovat s předstihem. Vyrábím vánoční blahopřání, dárkové tašky a krabičky, zdobím svíčky a vymýšlím vánoční dekorace.


 Taky postupně zpracovávám fotky z cest, ale tam mám vždy veliký skluz. Jednu scrapbookovou stránku zvládnu rychle, ale pak přijdou nové zážitky a ty si také žádají zpracování...

Jak dlouho vám trvá projekt?

To záleží na jeho složitosti, ale vždy je to alespoň hodina, než vše vymyslím, poskládám, sestavím a dokončím. Může to ale také klidně být celé dopoledne či večer - když se do práce zaberu a vrstvím a vrstvím - pak se divím, kolik času uběhlo...

Jaké jsou momentálně vaše nejoblíbenější pomůcky?                                              

Miluji detailní kovové vyřezávací šablony na Big Shot. Nejradši s nimi vyřezávám výřezy z pěnovky nebo zrcadlového papíru. Taky moc ráda pracuji s inkousty ve spreji, protože mne nutí improvizovat a nebýt precizní. Nejraději ze všeho ale mám papír!

Jak vypadá váš kreativní proces?

Ve většině případů si na stůl položím papíry, šablony, dekorace a další materiál, a pak se mi v hlavě pomalu začnou rodit nápady. Během práce se mi někdy stane, že zabloudím, ale na to jsem zvyklá a neznepokojuje mne to :). Tvořím dál a vždy to nějak (většinou dobře) dopadne.


Jak a čím se inspirujete?

Inspirace ke mně přichází z mnoha zdrojů: jsou blogy kolegyň z celého světa, časopisy, knížky, YouTube, ale i samotný materiál nebo pomůcky. Protože hodně fotím a cestuji, jsou pro mne inspirací i zážitky z cest nebo zajímavá místa či akce. Může to být atmosféra, světlo nebo barevnost, cokoliv.


Jaký je váš osobitý styl?

Řekla bych, že můj styl je jednoduchost s občasným úletem, ale ostatní by možná řekli úplně něco jiného. Nikdy mne nenapadlo o tom přemýšlet, protože se tvorbou bavím a styl neřeším. Mám pocit, že můj styl se postupně vyvíjí tak, jak poznávám nové a nové techniky či materiály, a taky podle toho, v jakém životním období se zrovna nacházím. A tak to bude pořád :).


Teď bych měla nominovat jednu až tři další kreativní ženy, ale neměla jsem štěstí. Mnou oslovené se nechtěly zúčastnit nebo zatím neodpověděly, takže se v tuto chvíli stávám slepou uličkou :). Vřím ale, že i slepé uličky mají své místo na mapě...

Děkuji vám za návštěvu a těším se zase příště!

1 komentář:

  1. Rejko, moc krásně jsi to napsala.... Děkuji za možnost nakouknout k tobě...

    OdpovědětVymazat

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...